DARIUSZ ROMAN

DANE KONTAKTOWE

Adres e-mail: me@dariuszroman.com

Urodzony w 1972 roku, wychowany w czasach kolejek za wszystkim, czołgów na ulicy i generała w telewizji. Dorastał w dobie przemian w Polsce i rodzącego się w bólach kapitalizmu. Przez życzliwego człowieka został popchnięty w stronę fotografii. Doświadczył pracy z wybitnymi specjalistami od reprodukcji i kontroli koloru w okresie, kiedy komputery i skanery można było oglądać jedynie w zagranicznych pismach, a budowę poszczególnych barw trzeba było po prostu znać i czuć.

W czasach bumu technologicznego zdradził fotografię na rzecz programowania i projektowania grafiki na potrzeby multimediów. Swoje doświadczenie wykorzystał przy współtworzeniu jednej z pierwszych agencji interaktywnych w Polsce. Obok działalności komercyjnej działa też non-profit. Współtworzy Fundację Magazyn Talentów, która wspiera młodych twórców. Jest konsultantem w zakresie zarządzania barwą, multimediami i poligraficznymi procesami przygotowania materiałów do druku.

Dzisiaj uczy, służy innym swoim doświadczeniem i sam wraca do czasów młodości, zachwycony odkrytą na nowo magią fotografii analogowej i możliwościami kreacyjnymi fotografii cyfrowej.

WYKSZTAŁCENIE

Technikum Poligraficzne ze specjalnością Fotografia - zawód fotograf
Polsko Japońska Wyższa Szkoła Technik Multimedialnych - inżynier o specjalności programowanie baz danych
Wykładowca, nauczyciel Systemów Operacyjnych, konsultant ds. zarządzania kolorem, specjalista i projektant systemów zarządzania barwą, operator skanerów bębnowych i DTP, konsultant ds. Poligraficznych Procesów Reprodukcyjnych, programista i konsultant ds. zarządzania systemami informatycznymi

DOŚWIADCZENIE

Ponad 20 lat jako fotograf i specjalista od zarządzania kolorem, ponad 15 lat jako programista i projektant grafiki na potrzeby multimediów, od blisko 20 lat właściciel agencji interaktywnej, ponad 10 lat doświadczenia w branży Desktop Publishing i elektronicznych systemów przygotowywania do druku, dyrektor kreatywny jednej z pierwszych w Polsce agencji interaktywnej Argonauts, współzałożyciel fundacji Magazyn Talentów promującej ponadprzeciętne umiejętności artystyczne młodzieży. Od 2012 właściciel portalu fotograficznego Projekt 50mm